05 sierpień 2021


Maverick White Peak latarka czołowa

Czy w dobie elektroniki ładowanej przez porty USB klasyczne zasilanie bateriami-paluszkami ma jeszcze sens? Nic bardziej mylnego! O ile faktycznie nowoczesnym rozwiązaniom akumulatorowym nie sposób odmówić wygody, wydajności i korzystniejszego rachunku ekonomicznego podczas intensywnej oraz regularnej eksploatacji, o tyle bateriom można przypisać wyjątkowe właściwości, sprawiające, że wciąż cieszą się gronem wiernych i usatysfakcjonowanych użytkowników! Do sprzedaży trafił właśnie nowy model latarki czołowej Maverick White Peak, który dzięki systemowi DSS może być zasilanymi zarówno bateriami, jak i akcesoryjnymi akumulatorami. To wariacja naprawdę udanej, ładowalnej konstrukcji Maverick. W tym wpisie sprawdzimy, co jeszcze różni oba modele i kto zdecydowanie powinien zainteresować się nową czołówką.

Dwa i pół dnia. 60 godzin. To czas działania latarki czołowej Maverick White Peak

Tyle mija od wyjścia biura w piątek, aż do chwili tak znienawidzonej pobudki w poniedziałkowy poranek. Ten sam czas potrzebny jest, by Maverick White Peak z zainstalowanymi nowymi bateriami, zasygnalizował Ci, że czas na ich wymianę. To miara wydajności nowej latarki czołowej w gamie i jej przewagi nad rozwiązaniami akumulatorowymi. Do takich wyników nie zbliża się żadna rynkowa konkurencja zasilana z USB. Już sam czas pracy na maksymalnej mocy 320 lumenów wynosi 5,5 godziny, a to stanowi niebagatelny wynik. Owe 320 lumenów pozwala na oświetlanie obiektów na dystansie 150 metrów.

Parametry czołówki Mactronic White Peak

Maverick White Peak został wyposażony w te same wyjątkowe funkcje, co jego starszy brat. Znajdziemy tu płynną regulację skupienia światła (Focus), którą łatwo operujemy jedną ręką, nie przestając jednocześnie oświetlać celu. Latarka ma zaprogramowany także tryb sensora. Pozwala on na aktywację i wyłączanie diody gestem. Wystarczy przeciągnąć dłonią przed latarką, aby w ciągu chwili zapalić lub zgasić diodę. Rozwiązanie przypadnie do gustu użytkowników rękawic – zarówno roboczych, jak i sportowych.

Latarka czołowa Mactronic White PeakNa pierwszy rzut oka nie sposób odmówić White Peak’owi odważnego wyglądu. Uwagę przyciąga wysokiej jakości tworzywo o solidnej fakturze, wykończone w kolorze śnieżnej bieli z intensywnymi, neonowymi, pomarańczowymi akcentami. Chropowaty włącznik łatwo wyczujemy pod palcami, a obok ruchomej soczewki skupiającej/rozpraszającej, znajdziemy także sensory. Konstrukcja zachowuje przy tym lekkość. Z zainstalowanymi bateriami waga wynosi zaledwie 108 gramów. Czołówka nosi klasę odporności IP64 i niestraszne jej zabrudzenia oraz kontakt z wodą.

Zasilanie czołówki Mactronic White Peak

Pomimo, że Maverick White Peak w zestawie otrzymujemy z bateriami, możemy go zasilać również akcesoryjnym akumulatorem – odpowiada za to Dual Source System. Parametry wydajnościowe oczywiście nie będą tak znakomite, jak w przypadku klasycznych paluszków, ale dodatkowy pakiet zasilania trzymany na czarną godzinę, z pewnością sprawdzi się podczas niejednej wyprawy z dala od cywilizacji. Należy przy tym pamiętać, że bateria znacznie lepiej znosi długie leżakowanie oraz niskie temperatury, natomiast o akumulatorze musimy pamiętać, by podładować go przed użytkiem, ale ekonomia takiego rozwiązania jest z pewnością jego mocną zaletą.

Front latarki czołowej Mactronic White Peak