Our bestseller. Patrol flashlight with dual switches!Learn more

Free delivery from 99,00 $

16 grudzień 2020

Zestaw lamp detailongowych Mactronic SUNSCAN

Czy słyszeliście o parametrze światła zwanym CRI? Pod tym skrótem kryje się colour rendering index, po polsku najtrafniej brzmiący jako współczynnik oddawania barw. Poszukując potrzebnej nam latarki często sprowadzamy zapoznawanie się ze specyfikacją do porównań wartości lumenów, zasięgu oraz czasu działania. CRI odpowiada natomiast za zdolność wiązki światła do ujawnienia prawdziwych kolorów oświetlanych przedmiotów. Prawdziwych czyli realistycznych - takich, jakie ukazują się nam oświetlone przez słońce w środku letniego, bezchmurnego dnia. Współczynnik CRI powinien interesować wszystkich poszukujących wartościowej lampy warsztatowej, inspekcyjnej, lamp do detailingu, a także branży elektrycznej i medycznej. Przyglądamy się paru godnym uwagi propozycjom.

Techniczne aspekty lamp detailingowych Mactronic SUNSCAN

Współczynnik CRI określamy w skali 0-100. Maksymalna wartość odzwierciedlająca barwę naturalnego światła słonecznego to 100. Sprzęt oświetleniowy wysokiej klasy powinien charakteryzować się minimum 90 punktami w skali. Doskonałe odzwierciedlenie barw jest kluczem w codziennej pracy profesjonalistów dokonujących inspekcji, mechaników, gazowników, elektryków oraz medyków. We wszystkich tych profesjach rolę odgrywa ocena kolorów cieczy, gazów i elementów stałych. Wykorzystując właściwe oświetlenie, mogą oni rzucać dzienne światło na spowitą mrokiem przestrzeń, dostrzegać wady materiału, z którym pracują, a przy tym wysokie CRI nie męczy nadmiernie wzroku.

Warto jednak pamiętać, że współczynnik CRI nie odpowiada temperaturze barwowej światła. Ta mierzona jest w kelwinach i reprezentuje odbarwianie wiązki światła. Im mniej kelwinów, tym cieplejsza barwa światła zyskująca żółtawy odcień, natomiast wyższa wartość odpowiada chłodniejszemu, bardziej niebieskawemu.

Mactronic i lampy dla lakierników

W ofercie Mactronic występuje kilka pozycji latarek z wysokim współczynnikiem CRI, które zostały włączone do rodziny produktów Sunscan. Gamę otwiera naświetlacz Sunscan 5.4 oferujący pracę w wielu trybach dzięki regulacji mocy świecenia od 500 do 2000 lumenów, jak i temperatury barwowej od 2700 do 6500 kelwinów. Całość obsługiwana jest za pomocą wygodnego panelu sterowania umieszczonego na plecach lampy, wyświetlającego także pozostały czas pracy do rozładowania akumulatora. Latarkę tę łatwo umieścić w pożądanej pozycji dzięki płynnie regulowanemu ramieniu pełniącego zarówno rolę wspornika, uchwytu, jak i zawieszki. Zamknięty w solidnej obudowie produkt otrzymał certyfikat pyłoszczelności i wodoodporności IP65. Do naładowania naświetlacza służy aż 5-metrowy przewód 230V, dzięki czemu z łatwością podłączymy go do prądu nie przerywając pracy. Jako akcesorium do naświetlaczy dostępny jest także statyw, umożliwiający stały montaż nawet 3 lamp na miejscu pracy.

Lampa warsztatowa Sunscan 5.2, wraz z zetknięciem się z dłonią użytkownika, na nowo definiuje wymiar poręczności oświetlenia do pracy. Świetnie wyważona, pewnie leżąca w rękawicy, akumulatorowa lampa została zaprojektowana z myślą o profesjonalnych zastosowaniach. Wytrzymała obudowa zabezpiecza urządzenie przed wodą, pyłem i uszkodzeniami fizycznymi. Regulowany kąt podstawy wraz ze zintegrowanym magnesem oraz zawieszką zapewnia absolutną dowolność w sposobie montażu. Jeśli potrzebne są wolne dłonie do pracy, Sunscan 5.2 nie zgłasza sprzeciwu. Dzielnie utrzyma się w każdej zadanej pozycji. W zestawie z lampą oferowana jest baza ładująca do komfortowego uzupełniania energii.

Jeśli jednak w pracy liczymy na źródło światłe wodzące za głową i wzrokiem, nomen omen nasze oczy powinniśmy skierować na lampę czołową Sunscan 5.3. To klasyczny wzór czołowej latarki inspekcyjnej, pewnie leżącej na głowie lub kasku, o przyjemnej fakturze korpusu, odpornego na zarysowania, uszkodzenia, zalania i zabrudzenia. Latarka oferuje kilka trybów światła różniących się temperaturą barwową oraz regulację skupienia. Dzięki temu w pełni dostosowujemy wiązkę do oświetlanej powierzchni. Sunscan 5.3 zasila wydajny akumulator umożliwiający długie godziny nieprzerwanej pracy.

Ostatnią pozycją w linii jest latarka długopisowa Sunscan 5.1. Zaprojektowana z myślą o nierozłącznej więzi ze swoimi użytkownikami. Ważąca zaledwie 35 gramów obudowa jest jednocześnie niemal pancerną ochroną wnętrza urządzenia. Sunscan 5.1 mieści się do każdego przybornika, skrzynki i schowka, metalowy zaczep umożliwia także przytwierdzanie do pasów, szelek i przelotów. Głowica latarki pozwala na płynną regulację skupienia wiązki, dzięki czemu łatwo dostosujemy świecenie do aktualnych potrzeb. Latarka świetnie sprawdza się w pracy zespołów ratowniczych, pozwalając oceniać kolory wydzieliny, naczyń krwionośnych i egzaminować rany.

Linia Sunscan to gama komplementarnych lamp. Każda z nich cechuje się indywidualnym charakterem i została stworzona z myślą o zastosowaniach profesjonalnych. Jednak przewidziano również możliwość zakupu pełnego zestawu składającego się z czterech latarek i palety akcesoriów. Całość opakowana w wygodną skrzynię transportową z piankowym wypełnieniem i poręczną rączką do przenoszenia stanowi nie lada okazję dla wszystkich pragnących poszerzyć swoją kolekcję świetlnych narzędzi.