Our bestseller. Patrol flashlight with dual switches!Learn more

Free delivery from 99,00 $

07 styczeń 2021

Latarki w zimie

Płaska latarka? Geniusz tkwi w prostocie! Tak oto narodził się Flagger – płaska i prostokątna latarka sygnalizacyjna z wbudowanym akumulatorem do profesjonalnych zastosowań. Co bardziej wiekowi czytelnicy zakrzykną w tym momencie: ale to już było. My jednak sparafrazujemy odpowiedź gromko rzucając: i powróci więcej. Flagger faktycznie designem nawiązuje do kultowych modeli latarek kieszonkowych i wyrywa się z kanonu współcześnie rozpowszechnionych latarek cylindrycznych. Ale czy właśnie nie w tym tkwi sekret jego niesłabnącej popularności i hurtowych zamówień przez polskie instytucje i przemysł? Jedno jest pewne – Flagger już wkrótce odrodzi się na nowo, a do oferty oświetlenia Mactronic w 2021 roku dołączy model Flagger 650.

Pierwszy rzut oka na pewno zatrzymuje się na obudowie. Lekka, wykonana z twardego tworzywa konstrukcja, skrywa trzy diody – białą oraz dwie COB w kolorze zielonym oraz czerwonym. Każda z nich aktywowana jest osobnym przyciskiem ulokowanym na boku. To niezwykle przydatne rozwiązanie przy pracy w rękawicach, niewymagające przełączania się między trybami. Flagger waży przy tym jedynie 109 gramów, czym deklasuje większość ociężałej konkurencji. Maksymalna moc światła to 500 lumenów ze skutecznym zasięgiem przekraczającym 150 metrów. Wśród oświetlenia sygnalizacyjnego to wynik zdecydowanie zasługujący na wyróżnienie. Co poza tym? Łatwe ładowanie przy pomocy przewodu USB zasila akumulator na 6 godzin (tryb LED) i 15 godzin w przypadku wykorzystywania światła kolorowego.

Konstrukcja latarki ułatwia przechowywanie w kieszeniach kurtek, spodni lub odzieży roboczej. Oświetlenie sygnalizacyjne w zastosowaniach profesjonalnych musi cechować się uniwersalnością. Dlatego tył obudowy został wyposażony w 3 rozwiązania: mocny magnes do przytwierdzania na powierzchniach metalowych, klips do montażu na odzieży lub cienkich krawędziach oraz hak do swobodnego zawieszania. I właśnie mnogość opcji, przemyślane rozwiązania połączone z prostotą są najmocniejszą bronią tej niepozornej latarki sygnalizacyjnej.

Z początkiem 2021 roku oferta Flaggerów zostanie rozszerzona, a światło dzienne ujrzy Flagger 650. Będzie to mocniejsza odmiana łącząca białe diody LED oraz COB LED. Zrezygnowano tym razem ze światła czerwonego i zielonego, ale przycisk aktywacyjny został zestrojony razem ze ściemniaczem dzięki czemu użytkownik może precyzyjnie dostosowywać moc świecenia do aktualnych potrzeb. To intuicyjne rozwiązanie z myślą o uniknięciu oślepiania światłem odbitym od zbyt jasnych, błyszczących obiektów, mające także wydłużyć czas pracy dzięki mniejszemu poborowi prądu. Poza różnicami w diodach i trybach Flagger 650 utrzymuje wszystkie sprawdzone rozwiązania swojego poprzednika i wyruszy na podbój polskiego rynku z początkiem nadchodzącego roku.

Przejdź do produktu