Our bestseller. Patrol flashlight with dual switches!Learn more

Free delivery from 99,00 $

10 luty 2021

Rynek latarek myśliwskich kształtuje się nieco odrębnie w odniesieniu do całości oświetlenia ręcznego. Główne czynniki determinujące specyfikę tej czynności sprowadzają się do długotrwałego przebywania na otwartym obszarze z dala od cywilizacji. W takich warunkach niezbędna staje się możliwość długotrwałego świecenia zarówno szeroko, jak i daleko. Wreszcie nie bez znaczenia pozostaje zdolność do mylenia zwierzyny i umiejętność efektywnego tropienia. Tak oto narodził się model Night Hunter 03, czyli kontynuator kultowej serii stworzonej z myślą o profesjonalistach poszukujących ręcznego oświetlenia. Model ten cieszy się ogromną popularnością w środowiskach myśliwych i rekonstruktorów militarnych. I chociaż jesteśmy przekonani, że zdołałby zrewolucjonizować metody polowań amerykańskich Dakotów w minionych wiekach, warto pamiętać, że to świetny sprzęt do wykorzystania także przez służby państwowe jak choćby Straż Graniczną.

Powróćmy jednak nieco na rodzime poletko. Jakich cech poszukują myśliwi będący na tropie idealnego oświetlenia? W dzikich, naturalnych warunkach lasów, nadrzecznych łąk, pól i bagien na pewno na pierwszy plan wysuwają się parametry świetlne. Night Hunter 03 szczególnie w tym aspekcie nie uznaje kompromisów i swoją mocą 1150 lumenów oświetli obiekty nawet na odległość blisko 400 metrów. Dzięki funkcji Focus (regulacja szerokości wiązki światła) użytkownik płynnie może dostosować snop światła do aktualnych potrzeb. Zastosowanie dużej średnicy lustra wraz z soczewką powoduje, że wiązka nawet w maksymalnej szerokości zachowuje intensywność, pomagając tym samym wyłonić w przeszukiwanym obszarze pożądane szczegóły lub obiekty.

Przejdź do produktu

Myśliwi doceniają także dostępność dodatkowych trybów i kolorów. W modelu Night Hunter 03 zaprogramowano ich aż 5. Różnią się mocą i proporcjonalnym do niej czasem pracy. W kryzysowej sytuacji użycie trybu ekonomicznego pozwala nawet 62 godziny ciągłej pracy, a to przecież 2,5 dnia! Warto przy tym zauważyć, że urządzenie może być zasilane zamiennie dwiema bateriami CR123 lub akumulatorem 18650. Oznacza to skuteczne działanie na odnawialnym źródle energii, by w razie nieoczekiwanej, przeciągającej się akcji, przejść na tryb rezerwowy zmieniając akumulator 18650 na baterie CR123A.

Ponadto dostępne, akcesoryjne filtry kolorystyczne pozwalają w ciągu chwili zmienić białe światło w inny typ – widzialny dla ludzkiego i zwierzęcego oka lub zgoła przeciwnie. Światło czerwone nie męczy wzroku i neutralnie wpływa na akomodację oka do ciemności. Wiązkę czerwoną świetnie widać z bliska, ale rozprasza się już w nieco większych odległościach. Dla części zwierząt światło czerwone pozostaje niewidoczne. Światło zielone także neutralnie wpływa na akomodację oka w ciemności, ale wiązka jest widoczna z większego dystansu. Większość zwierząt nie jest w stanie ujrzeć tego koloru i stąd jest to najbardziej popularne światło podczas polowań. Z kolei światło niebieskie sprawdza się w poszukiwaniu krwi, która podświetlona tym kolorem, mieni się. Warto podkreślić, że wykorzystując filtry IR możemy poprawić działanie urządzeń noktowizyjnych i uzyskać lepszej jakości obraz nocny. Zastosowania terenowe latarki Night Hunter 03 idą w parze ze wzmocnioną jej konstrukcją. Korpus wykonany jest z aluminium lotniczego, a specjalna konstrukcja koronki pozwala na skuteczne tłuczenie szkła oraz samoobronę w sytuacjach kryzysowych. Klasa odporności IPX7 umożliwia jej swobodne moczenie w wodzie bez obawy o potencjalną awarię. Night Hunter 03 występuje w dwóch zestawach, różniących się podstawowym źródłem zasilania. Możemy zdecydować się na model z bateriami lub akumulatorem wraz z akcesoriami do jego naładowania. Twarde etui z futerałowymi wycięciami sprawia, że zestaw ten może perfekcyjnie pełnić rolę prezentu dla zafascynowanego myślistwem członka rodziny – prezentu, który nie tylko uprzyjemnia czas spędzony w naturze, ale i poprawia bezpieczeństwo.