Let's start bicycle season! Check out our bicycle lamps

Free delivery from 99,00 $

14 kwiecień 2021


Latarki serii SNIPER

Zimą prezentowaliśmy najnowszy model w gamie ręcznych latarek myśliwskich Sniper, oznaczony numerem 3.4. Z okazji rozgoszczonej w Polsce wiosny warto przypomnieć pozostałe należące do tej popularnej wśród wielu użytkowników serii. A wśród nich, poza myśliwymi, znajdziemy entuzjastów aktywnego wypoczynku, eksploratorów, spacerowiczów poza obszarami miejskimi, wędkarzy oraz miłośników off-roadu. Co cenią w serii Sniper?

Wszystkie modele w gamie łączy cichy włącznik niewydający charakterystycznego kliknięcia. To pożądana cecha w środowisku myśliwskim, gdzie każdy niepotrzebny dźwięk podwyższa ryzyko spłoszenia zwierzyny. Ponadto korpusy urządzenia zaprojektowano z wyjątkowo lekkiego i wytrzymałego aluminium lotniczego, które gwarantuje pyłoszczelność, wstrząsoodporność oraz nie poddaje się wodzie, o czym świadczy klasa IP66 przyznana wszystkim modelom. Latarki świetnie leżą w dłoni oraz współpracują z rękawicami pewnie pozostając w pożądanej pozycji. Wyjątkowo mała waga urządzeń ułatwia ich przenoszenie podczas działań terenowych. To jedne z lżejszych latarek ręcznych o tak wartościowych parametrach świecenia. I wreszcie - wyróżnikiem gamy jest funkcja Focus, która jednym ruchem dłoni pozwala płynnie regulować szerokość wiązki światła. Zależnie od potrzeb możemy dostosować jak bardzo intensywnie skupione światło ma rozświetlać mrok na naszej drodze.

Wprowadzony zimą model Sniper 3.4 stanowi uzupełnienie serii, do której należą:

1. Kompaktowy Sniper 3.1 zbliżony rozmiarami do latarek długopisowych. To wyjątkowo uniwersalna pozycja, idealna do stałej obecności w kieszeni użytkownika. Ewentualnie, wykorzystując wbudowany klips, łatwo zaczepimy ją za pasek lub szelki. Akumulator 3.7V pozwala na świecenie przez 2 godziny z mocą 130 lumenów. Latarkę naładujemy przez port microUSB, zatem każda krótka podróż samochodem wyposażonym w ładowarkę 12V albo podręczny power bank czynią ze Snipera 3.1 urządzenie stale gotowe do niesienia jasności. Latarka waży 53 gramy, ale zupełnie niestraszne są jej niesprzyjające warunki pogodowe. Z łatwością znosi upadki z wysokości 2 metrów.

2. Model Sniper 3.2 to zdecydowanie bardziej rasowy wariant do użytku w warunkach nieskrępowanej przyrody. To czerpiąca z kultowych wzorców klasycznych latarek myśliwskich propozycja zasilana bateriami AAA, chowanymi w wygodnym koszyku w rękojeści. Co daje nam zasilanie bateryjne? Na pewno mniejszą wrażliwość źródła zasilania na zimno. Chłodne noce w leśnej ambonie to zdecydowanie warunki, o jakich myślano podczas tworzenia Snipera 3.2 A jak świeci? 275 metrów skutecznego zasięgu przy jasności 420 lumenów – oczywiście według pomiarów standaryzowanych w nomenklaturze ANSI. Przełączając się na nieco bardziej ekonomiczne tryby, dochodzimy do 12 godzin nieprzerwanej pracy na jednym komplecie baterii, by poprzestać na 2 dobach w trybie ekonomicznym. To czyni Snipera 3.2 istotnym uzupełnieniem ekwipunku ratunkowego i kompletowanego na nieprzewidziane sytuacje kryzysowe. W komplecie z latarką znajdziemy pasek na rękę, wyjątkowo cenny podczas nocnych przemarszów po grząskim lub nierównym gruncie, gdzie nietrudno o potknięcie.

3. Sniper 3.3 opiera się na nieco innych założeniach. Jego serce stanowi akumulator 18650 o pojemności 2600 mAh. Pozwala na świecenie z jasnością 1000 lumenów przez 4 godziny. Zasięg światła 205 metrów jest jednak mniejszy niż w modelu Sniper 3.2 z uwagi na inne zastosowanie. To model dostosowany do intensywnego oświetlania obszaru, zarówno szeroką jak i skupioną wiązką. Niezależnie czy oświetlamy drogę przed sobą, szukamy drogi czy lokalizujemy skryte obiekty, Sniper 3,3 swoją mocą odziera je z mroku. Podobnie jak w Sniperze 3.1 akumulator ładujemy poprzez gniazdo microUSB, co ułatwia uzupełnianie energii w trakcie użytkowania. W tym modelu znajdziemy także dołączony do zestawu pasek na rękę zabezpieczający przed przypadkowym upuszczeniem.

Pamiętajcie, że parametry serii Sniper podajemy w oparciu o standaryzację ANSI. To wyznacznik łatwego, miarodajnego i rzetelnego porównywania parametrów wydajnościowych latarek, ułatwiając w ten sposób podejmowanie decyzji o zakupie. Inne latarki mogą pozornie kusić wyższymi parametrami, dlatego koniecznie upewnijcie się czy zostały one zmierzone i opisane według tego międzynarodowego standardu. Więcej o tym jak wybrać godną zaufania latarkę pisaliśmy w tym wpisie LINK.