Nowości w ofercie MACTRONIC! SPRAWDŹ

Darmowa dostawa już od 99,99 zł

Latarki zasilane akumulatorowo są coraz częściej wybierane przez użytkowników. Charakteryzują się wydajną pracą oraz zerowymi kosztami eksploatacji, co może być ważne podczas ich regularnego użytkowania.

Rodzaje latarek akumulatorowych

Obecna technologia pozwala na komfortową pracę z produktami akumulatorowymi w porównaniu z tym co było dostępne jeszcze kilka lat temu. Akumulatory niklowo-metalowo-wodorkowe czy niklowo-kadmowe zastąpiły akumulatory litowo-jonowe oraz akumulatory litowo-polimerowe.

Dodatkowo coraz powszechniejsze staje się zasilanie urządzeń elektronicznych różnego rodzaju ogniwami tj. chociażby 18650. Do niewątpliwych zalet tego typu rozwiązań należą m.in. : duża pojemność, brak efektu pamięci, niewielki ciężar.

W ofercie latarek akumulatorowych Mactronic, znaleźć można latarki ręczne, czołowe, rowerowe, sygnalizacyjne, szperacze, najaśnice. Polecamy je szczególnie użytkownikom, którzy regularnie będą korzystać ze swojego sprzętu. Jest to o tyle ważne, że akumulatory nie lubią długich przerw w działaniu. Jeśli więc planujesz zakup oświetlenia rowerowego codziennych dojazdów do pracy to jest to bardzo dobry wybór. Nie polecamy jednak zakupu produktów akumulatorowych jeśli mają być użytkowane w szczególnych sytuacjach np. wyjazd na kemping raz do roku. W takich przypadkach lepszym rozwiązaniem będzie produkt bateryjny.

Latarki akumulatorowe mogę być ładowane na wiele sposobów. Pierwszym z nich jest wbudowane gniazdo ładowania w korpus latarki. Jest to wygodne rozwiązanie, gdyż nie trzeba pamiętać o dedykowanej ładowarce. Wystarczy ta do telefonu + kabel, który zawsze jest w zestawie. Kolejnym rozwiązaniem jest osobna ładowarka do akumulatora. Nowością jest wbudowany port ładowania bezpośrednio w akumulator. Takie rozwiązanie występuje w modelu T-Force H1L.

Niektóre z modeli posiadają unikatowy system DSS, pozwalające na wymienne stosowanie akumulatora i baterii. Przedstawicielem tego typu rozwiązań jest np model Maverick lub Sunscan. Jeśli dojdzie do sytuacji, w której akumulator zostanie rozładowany i nie będziesz miał możliwości, aby go naładować lub po prostu nie będzie na to czasu, zawsze możesz skorzystać z baterii.