Nowości w ofercie MACTRONIC! SPRAWDŹ

Darmowa dostawa już od 99,99 zł

Latarki policyjne pełnią ważną rolę w codziennych obowiązkach służbowych. Wykorzystywane są do patrolowania, poszukiwań, przeczesywania terenów itd. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane również w życiu codziennym przez prywatnych użytkowników.

Cechy dobrej latarki policyjnej

Konstrukcja latarki policyjnej powinna zapewniać maksimum komfortu oraz być jednocześnie niezwykle wytrzymała i niezawodna. Podstawowym materiałem z którego wykonana jest latarka to wysokogatunkowe aluminium lotnicze. Dzięki temu konstrukcja jest lekka i odporna na uderzenia. Bardzo często rękojeść latarki jest dodatkowo perforowana, dla lepszego chwytu. NIektóre modele wyposażone są nie w jeden, ale dwa włączniki, dzięki czemu, przełączenie trybów, włączanie latarki, jest dużo łatwiejsze.

Modele Mactronic PATROL CHARGER + oraz EXPLORER wyposażone są w stacje dokujące, ułatwiające ładowanie latarek. Dzięki nim odchodzi konieczność wyciągania akumulatora z korpusu latarki i wkładania go do ładowarki. Wystarczy wpiąć latarkę do uchwytu ładującego, aby rozpocząć proces ładowania. Dodatkowo model Patrol Charger + posiada dodatkowe gniazdo ładowania akumulatora. Jednocześnie można ładować nie jeden, ale dwa akumulatory.

Latarki przeznaczone dla służb mundurowych lub agencji ochrony bardzo często doposażone są w nakładki sygnalizacyjne. Zmieniają ona barwę światła w zależności od koloru nakładki. Dzięki nim światło jest lepiej postrzegane, chociażby przez kierowców, którzy wzywani zostali do kontroli drogowej. Ułatwiają również wydawanie poleceń kierującym.

Latarki policyjne nie tylko na służbie

Wielu użytkowników wykorzystuje latarki policyjne również w życiu codziennym. Sprawdzają się one podczas obchodów wokół domu, wyjść z psem, czy spacerów po parku. W przypadku nieregularnych zastosowań w czasie, lepiej skłonić się do modeli bateryjnych tj. Sniper 3.2 lub Sniper 500.