Nowości w ofercie MACTRONIC! SPRAWDŹ

Darmowa dostawa już od 99,99 zł

Latarki strażackie stanowią bardzo ważny element wyposażenia. Wykorzystywane są w strefach, które zagrożone są wybuchem. Mogą być wykorzystywane nie tylko, jak sama nazwa wskazuje, przez straż pożarną, ale również gazownictwo, raffinerie, górnictwo.

Latarki strażackie dopuszczone na rynek Unii Europejskiej muszą spełniać dyrektywę, która jasno wskazuje, jakie kryteria musi spełniać produkt, aby mógł być on wykorzystywany w strefach zagrożonych wybuchem. Dodatkowo każdy produkt musi przejść certyfikację CE, czyli przejść procedurę zgodności. Stąd spełniające powyższe kryteria produkty, posiadają oznaczenie EX.

Latarki strażackie i podział stref wybuchowych

Przestrzenie, w których występuje zagrożenie wybuchem zostały podzielone na dwie kategorie. Pierwsza z nich to strefy gazowe "G". W ich skłąd mogę wchodzić strefy, w których występuje niebezpieczne ciecze oraz ich opary. Druga strefa dotyczy palnych pyłów i oznaczona jest literą "D". Każda z tych kategorii dzieli się na trzy podkategorie, które określają ryzyko występowania danego czynnika niebezpiecznego : strefa ciągła, sporadyczna lub okazjonalna.

Latarki strażackie Mactronic na co dzień wykorzystywane są przez służby na całym świecie. W ofercie posiadamy latarki ręczne z możliwością montażu na hełmie / kasku, latarkę kątową oraz szperacz. Seria latarek strażackich M-fire charakteryzuje się wysokim wskaźnikiem strumienia świetlnego. Obudowa wykonana z trwałego tworzywa jest odporna na wszelkiego rodzaju uderzenia i sprawdzi się w najcięższych warunkach.