Nowości w ofercie MACTRONIC! SPRAWDŹ

Darmowa dostawa już od 99,99 zł

Technologie stosowane w oświetleniu od kilku lat rozwijają się w bardzo dynamicznym tempie. Latarki posiadają bardzo wysokie parametry i żywotność źródła światła. Szukając czegoś dla siebie spośród mnogiej oferty na rynku najczęściej kierujemy się mocą strumienia świetlnego oraz poręcznością urządzenia. Rzadko najważniejszym kryterium wyboru jest bezpieczeństwo użytkowania produktu. Są jednak takie branże, w których jest to główny czynnik decydujący o zakupie odpowiedniego oświetlenia. Biorąc to pod uwagę stworzyliśmy gamę produktów, które oprócz doskonałej jakości światła bazującego na wydajnych diodach LED spełniają normy dla urządzeń ATEX, zgodne z dyrektywą UE 94/9/WE. Seria oświetlenia z certyfikatem ATEX, o której mowa to Mactronic M-FIRE. Latarki dopuszczone do stosowania w zamkniętych przestrzeniach i obszarach gdzie występują zagrożenia wynikające z obecności atmosfer wybuchowych zawierających gazy, pary, mgły lub pyły. Doskonale sprawdzą się podczas pracy w wielu branżach i sektorach przemysłu. W tym zakładach chemicznych, elektroenergetycznych, metalurgicznych, farmaceutycznych, tekstylnych i włókienniczych, petrochemicznych, zakładach przemysłu militarnego, stacjach paliw, tartakach, stacjach transformatorów, młynach czy piekarniach. Wszędzie tam, gdzie występują czynniki krytyczne dla powstania wybuchu lub pożaru.

Latarki ATEX

Wszechstronne latarki M-FIRE spełniają restrykcyjne normy bezpieczeństwa i szczelności. Zostały wykonane z wysokiej jakości, trwałych i nie gromadzących ładunków elektrostatycznych materiałów. Dzięki temu zapewniają odpowiednią wytrzymałość, zgodną z certyfikatem ATEX i wraz z odpowiednio ukształtowanym korpusem stanowią doskonałe zabezpieczenie znajdującej się w środku elektroniki. Stopień ochrony całości to IP67 (oprócz modelu kątowego Mactronic M-FIRE AG ATEX, który posiada IP54), co jest niezwykle ważne w ekstremalnych warunkach otoczenia. Latarki są niewrażliwe na ciepło, zimno, wodę czy kurz. Dodatkowo ich pewny chwyt i trzymanie zapewniają antypoślizgowe żłobienia czy gumowane wstawki umieszczone na korpusie poszczególnych modeli. A przed przypadkowym odkręceniem głowicy chroni zabezpieczenie w postaci śrubki mocującej. 

Oprócz trwałej konstrukcji komfort użytkowania modeli M-FIRE 03 ATEX,  M-FIRE 02 ATEX , M-FIRE AG ATEX oraz M-FIRE FOCUS podnoszą akcesoria dodatkowe. Szczególnie przydatne podczas inspekcji, akcji ratunkowych czy prac konserwacyjnych w środowisku przemysłowym. Wszędzie tam, gdzie istotna jest pełna swoboda ruchów i wolne ręce. Dodawany do zestawu klips czy możliwość montażu na hełmie strażackim typu Gallet i Kalisz znacznie podnosi funkcjonalność oświetlenia.

Latarki wyposażone zostały w wydajne diody Cree® dające mocny strumień o neutralnej barwie i maksymalnej mocy od 133 lm (latarka Mactronic M-FIRE 02 ATEX) do nawet 323 lm (M-FIRE AG ATEX). W zależności od modelu. Taka moc w połączeniu ze stabilnym, łatwo dostępnym źródłem zasilania jakim są baterie AA, pozwala na wydajną pracę przez wiele godzin. Ponadto za intuicyjną obsługę oświetlenia  M-FIRE  z certyfikatem ATEX odpowiada łatwo dostępny włącznik, umożliwiający również szybką zmianę trybów światła. Nawet w rękawicach.

Latarki z serii Mactronic M-FIRE ATEX charakteryzują się wysoką odpornością na wodę, pył, agresywne substancje chemiczne, uderzenia i inne czynniki. Dzięki odpowiednio zaprojektowanej konstrukcji ich obsługa i konserwacja odbywa się z właściwym uwzględnieniem kwestii bezpieczeństwa. Nie budząc żadnych wątpliwości, co do funkcjonalności i żywotności zastosowanych rozwiązań. Zapraszamy więc do zapoznania się z profesjonalną gamą naszego oświetlenia z certyfikatem ATEX.