Czołówka z ciepłym i zimnym światłem w cenie 85,99 PLN. Sprawdź Nippo 1.8

Darmowa dostawa już od 199,00 zł

28 lipiec 2020

Dobre, bo polskie! A przy tym skrojone pod Ciebie. Dlaczego warto zaufać lokalnym producentom urządzeń technicznych?

Wspierajmy polską gospodarkę kupując żywność pochodzącą z rodzimych gospodarstw, lokalnych zakładów oraz przetwórni – jakże często słyszymy podobne wezwania, szczególnie w dobie kryzysu gospodarczego, jaki spadł na nas przy okazji rozwijającej się pandemii. Tego rodzaju idee są solą wielu programów i kampanii społecznych. Komunikaty promowane przez organy państwowe, organizacje związkowe, rodzime sieci handlowe, aż wreszcie przez samych influencerów, coraz sprawniej docierają do szerokiej rzeszy odbiorców. W takim podejściu kryje się wiele gospodarczej pragmatyki, a polski patriotyzm konsumencki ma się coraz lepiej, ale czy zauważyliście, że te działania przede wszystkim odnoszą się do produktów spożywczych? Kupujemy je regularnie, zazwyczaj w dużych ilościach, często doskonale pamiętamy stałe miejsce na półce zajmowane przez interesujące nas produkty. Tak zwana spożywka rodzi w nas automatyzmy, czasem nasz mózg nie rejestruje wszystkich etapów towarzyszących procesowi zakupowemu. A co z produktami droższymi, nie mieszczącymi się w grupie tak zwanych towarów szybkozbywalnych, które zwykle służą nam latami? Tutaj oczywiście działa ta sama zasada, ale lista korzyści jest jeszcze dłuższa. Przypatrzmy się jej w szczegółach, a za przykład niech posłuży produkt wnoszący blask i światłość w naszą codzienność. Tak, zgadliście – sprawdźmy jakie korzyści przynosi stawianie na latarkę polskiego producenta.

Twoja cegiełka do budowy gospodarki

Zanim jednak wgłębimy się w jasny świat oświetlenia, spójrzmy na sprawę z innej strony. Każdy z nas ma wpływ na tempo wzrostu PKB polskiej gospodarki. Wydajemy pieniądze dokonując transakcji. Każda z nich wiąże się z koniecznością uiszczenia podatku VAT, który trafia bezpośrednio do budżetu. Im więcej dokonywanych jest transakcji, tym więcej pieniędzy krąży w gospodarce i napędza koło zamachowe rodzimego rynku. Stąd tak ważne jest, by fundusze nie uciekały z polskiego obiegu. Proces produkcji towarów w kraju nie byłby przecież możliwy bez gromadzenia zasobów. Są nimi narzędzia i maszyny, surowce, materiały, a wreszcie ludzie obdarzeni wiedzą jak je przetwarzać. Za wszystkie z tych wymienionych

elementów trzeba zapłacić i ich pozyskanie napędza cały łańcuch odrębnych transakcji. Inwestycja w polskie produkty pozwala firmom się rozwijać. W ten sposób pozyskują nowe technologie, zatrudniają więcej wysoko wykwalifikowanych pracowników i nieustannie prą do przodu.

Rodzima myśl techniczna

Polskie latarki, nawet jeśli produkowane są za granicą, rodzą się w kraju. To tutaj projektuje się w oparciu o znajomość realiów rynku, jakie surowe kryteria ma spełniać produkt, by należycie służyć nabywcy. Procentuje znajomość swoich klientów, warunków w jakich pracują, ciągły kontakt i zbieranie rekomendacji zmian. Dzięki współpracy polskich marek z odbiorcami, wciąż udaje się rozwijać szeroką gamę latarek. Ponadto sprzęt powstaje z wykorzystaniem wzornictwa przemysłowego. Tworzone są projekty techniczne, przeprowadzane testy w laboratoriach uczelnianych, konsultowane prawa patentowe. To kroki o dużym znaczeniu - upewniają, że konstrukcja jaka do nas trafia, spełnia oczekiwania. Co więcej, towar pochodzący zza oceanu pozbawiony jest polskiego języka menu, komunikaty na wyświetlaczu są w języku obcym, a do tego zawiera mało wyczerpujące, nieprzetłumaczone instrukcje obsługi. Na tym polu ponownie ujawnia się przewaga krajowej produkcji i tworzenia dokumentów od podstaw przez specjalistyczny dział.

Docenisz obsługę posprzedażową

Technika – rzecz martwa. I potrafi się zepsuć! Pół biedy jeśli mowa o dość błahej usterce, ale co w sytuacjach, gdy doszło do poważniejszej awarii lub sami uszkodziliśmy produkt podczas użytkowania? W takich okolicznościach ujawniają się przewagi zakupu towaru od firmy, która swoją siedzibę ma w Polsce. Jeśli produkt obejmowała jeszcze gwarancja, możemy spać zupełnie spokojnie. Ale nawet jeśli jej okres już minął, nie pozostaniemy zdani tylko i wyłącznie na siebie. Serwisanci chętnie przyjmą i starszy towar, aby sprawdzić w duszy gra i podjąć się jego naprawy. Zwykle przy takich zabiegach dokonuje się oględzin całego produktu czyli także elementów, które nie budziły dotąd zastrzeżeń. To pozwala na wyeliminowanie innych potencjalnie zbliżających się usterek. To sama korzyść dla produktu i jego użytkownika. Co więcej, jeśli zagubimy, zniszczymy drobny element latarki lub akcesorium do niej, serwis gromadzący mnóstwo części zamiennych, chętnie

pomoże dobrać zamiennik. Realizacja gwarancji w Polsce to niebagatelna wygoda w porównaniu do produktów zamawianych bezpośrednio w Chinach. Nawet jeśli oczekujemy, że są one nią objęte, trudno wyobrażać sobie czas, koszt oraz potencjalne komplikacje wynikające z wysyłki towaru na drugi koniec świata i z powrotem. Przesyłki znikają w czasoprzestrzeni, ulegają zniszczeniu, a wysyłając produkt z jednym defektem, możemy otrzymać z powrotem towar z trzema kolejnymi.