Czołówka z ciepłym i zimnym światłem w wyjątkowej cenie. Sprawdź Nippo 1.8

Darmowa dostawa już od 199,00 zł

01 luty 2021

Służby mundurowe, myśliwi, wędkarze i miłośnicy ASG korzystają z latarek taktycznych, czyli takich o militarnym przeznaczeniu. Mogą zostać one zamontowane do korpusu broni palnej, być stosowane w ekstremalnie trudnych warunkach. Wynika to z ich specyficznej budowy i parametrów użytkowych. Latarki taktyczne cenione są przede wszystkim za swoją nieprzeciętną wytrzymałość, solidną obudowę, mocny strumień światła i szereg dodatkowych funkcji. 

Czym charakteryzuje się latarka ASG, czyli latarka z montażem na broń?

Wraz z nadejściem zmroku, drastycznie zmniejsza się widoczność. Samo poruszanie się jest mocno ograniczone przy utrudnionych warunkach oświetleniowych. Niezbędne staje się zastosowanie sztucznego światła, które skutecznie rozproszy ciemność. Najwygodniejszym rozwiązaniem będzie latarka, ale w wymagających warunkach zwykła nie wystarczy. Idealnie sprawdza się latarka na broń, która wykorzystywana jest na masową skalę przez służby mundurowe i podczas rozgrywek ASG. Za jej pomocą można oświetlić drogę lub tor lotu wystrzeliwanych pocisków. Używa się jej jako wysokiej klasy latarkę turystyczną. Nadrzędną cechą latarki taktycznej jest możliwość zamontowania jej na broni – przede wszystkim pod wylotem lufy lub z boku broni. Istotne będzie dobranie właściwego modelu latarki do typu broni. Wyposażone są one we wskaźnik laserowy, co ułatwia namierzanie celu, poprawia jakość strzelania i przyspiesza wykonanie strzału. Nie zawsze sytuacja pozwala na mierzenie mechaniczne, gdy liczą się dosłownie sekundy. Dostępne są modele zarówno małe, kompaktowe, jak również większe, solidniejsze, mogące służyć jako główne źródło światło podczas patrolu/wyprawy. 

Latarki taktyczne idealnie sprawdzają się przy strzelaniu z dystansu. Możliwe jest nawet sterowanie oświetleniem bez angażowania rąk, dzięki włącznikowi zdalnemu. W sprzedaży znajdują się także latarki mające na głowicy koronę, przez co mogą posłużyć jako narzędzie do samoobrony. Pchnięcie napastnika taką latarką bez wątpienia będzie dla niego czymś bardzo bolesnym, co może zniechęcić go do ponownego ataku. Tego typu latarki cechują się wysokim stopniem wodoszczelności, dzięki czemu mogą być stosowane w każdych warunkach pogodowych. Są powszechnie używane podczas misji poszukiwawczo-ratunkowych i operacjach taktycznych. Wyróżniają się dużą wytrzymałością mechaniczną, gwarantując niezawodność w każdej sytuacji. Ułatwiają i przyspieszają zdobywanie budynków przy utrudnionych warunkach oświetleniowych. Wyposażone są w szybkę i obudowę odporną na zarysowania. Latarka taktyczna odznacza się bardzo dużą mocą światła i nieprzeciętym zasięgiem. Jest nawet odporna na odrzuty po wystrzale. 

Co jeszcze cechuje latarki taktyczne?   

W przypadku broni możliwe jest zamontowanie latarki taktycznej z trybem strobo, co służy do oświetlenia przeciwników. Moc wiązki światła jest tak oślepiająca, że pozwala na spacyfikowanie napastnika bez użycia broni. Może być ona regulowana, dzięki czemu idealnie dopasowana do bieżących potrzeb. Latarkę taktyczną wykorzystuje się do oświetlenia rozległego terenu przy pomocy wiązki rozproszonej lub do namierzania celu dzięki funkcji fokus. W aż trzy tryby świecenia wyposażona jest latarka bateryjna Defender IR. Posiada wszystkie cechy, które są niezbędne do pracy z bronią. Latarki taktyczne mogą mieć szereg funkcji dodatkowych, łącznie z filtrami RGB. Światło podczerwone ułatwia widzenie w ciemnościach i poruszanie się. Z kolei światło niebieskie wykorzystywane jest podczas poszukiwań, namierzania i wykrywania śladów biologicznych. Za jego pomocą można z łatwością wykryć mocz i ślady krwi. Latarka z funkcją UV umożliwia dojrzenie tego, co pozostaje niewidoczne dla ludzkiego wzroku, łącznie z zatuszowanymi i wyczyszczonymi śladami. 

Specjalne filtry RGB mogą pełnić funkcję sygnalizatorów. Latarki taktyczne wyposaża się też w wiązkę lasera do precyzyjnego namierzania celu, bez zgrywania przyrządów celowniczych. Przykładem takiego urządzenia jest T-FORCE LSR z zielonym laserem, dwustronnym przełącznikiem trybów. Jeśli ktoś szuka niezwykle lekkiej latarki taktycznej, to warto zdecydować się na model T-Force V, polecany do współpracy z substancjami, środkami obrony i jako uzupełnienie wyposażenia EDC. Tego typu urządzenia są zasilane bateriami AA, AAA lub CR123.