Nowości w ofercie MACTRONIC! SPRAWDŹ

Darmowa dostawa już od 99,99 zł

Popularyzacja aktywności jaką jest jazda na rowerze ostatnimi czasy przybrała na sile. Rower stanowi niemal doskonały środek transportu, będąc jednocześnie pasją niejednego z nas. W końcu to idealny sposób na aktywny wypoczynek połączony z dbaniem o zdrowie i środowisko. Pamiętaj jednak o aspektach związanych z bezpiecznym poruszaniem się po miejskiej dżungli czy poza nią. Jak stanowi prawo polskie każdy jednoślad powinien być wyposażony między innymi w odpowiednie oświetlenie. Szczególnie istotne jest czerwone światło tylne, które ma zapewnić dobrą widoczność rowerzysty zwłaszcza po zmroku. 

Aktualnie na rynku znajduje się ogromna ilość lampek rowerowych, które wciąż poddawane są różnym ulepszeniom. My również nie pozostajemy bierni w tej kwestii, dbając o bezpieczeństwo i najwyższe standardy produkowanego sprzętu. W ofercie Mactronic znajdziesz tylne latarki rowerowe gwarantujące komfortowe użytkowanie niezależnie od sytuacji i warunków pogodowych. Charakteryzują się nowoczesnym designem i wydajnością. Posiadają zwartą, kompaktową konstrukcję z możliwością łatwego, a zarazem pewnego montażu na sztycy. I to bez użycia dodatkowych narzędzi. Na przykład model REDDY 1.1 zamocujesz za pomocą gumowego zaczepu. Mactronic REDDY 1.2 używając dodatkowego klipsa. A kultowego WALL’E wykorzystując do tego dedykowany uchwyt. Takie rozwiązania sprawiają, że nie musisz się martwić zgubieniem całości na wyboistej, polnej ścieżce czy dziurach w miejskiej drodze. 

Jak w każdej latarce, również w tylnych latarkach rowerowych ważna jest moc i jakość światła, które emitują. Najbardziej wydajnym i sprawdzonym źródłem są diody LED. Mogą świecić wiele tysięcy godzin jasną wiązką widoczną z dużej odległości. Zapewniając świetną widoczność rowerzysty zarówno w warunkach miejskich, jak i podczas jazdy po bezdrożach. Optymalna moc i płynna regulacja światła stanowi idealne rozwiązanie o czym świadczy popularność modelu Mactronic WALL’E. Wyposażony w dwie czerwone diody oraz nowoczesny system soczewkowy generuje światło o maksymalnym strumieniu 20 lm, które można dostrzec z odległości nawet 1km. Alternatywą dla rozwiązań użytych w WALL’E jest innowacyjny panel LED COB, który zastosowaliśmy w tylnych lampkach rowerowych Mactronic REDLINE, REDDY 1.1 oraz REDDY 1.2. Dzięki temu modele te posiadają światło o jednolitej strukturze, szerokim zakresie świecenia i strumieniu wynoszącym nawet 60 lm. Ponadto lampka REDDY 1.2 posiada wbudowany czujnik ruchu, który w chwili zatrzymania roweru zmienia tryb świecenia na intensywnie pulsujący. Zwiększa tym samym bezpieczeństwo użytkownika. Dodatkowo owy czujnik wykrywa, iż lampa nie przemieszcza się i wyłącza ją w celu oszczędzania energii.

Wydajność tylnych latarek rowerowych ma niebagatelne znaczenie. Przecież nikt nie chciałby zostać bez oświetlenia w trakcie jazdy. Istotna jest zarówno możliwość odpowiedniego dopasowania mocy strumienia światła za pomocą trybów, jak i wybór pewnego źródła zasilania. W zależności od wersji, tylne lampki Mactronic zasilane są akumulatorowo lub bateryjnie. Oczywiście każdy ze sposobów ma swoje plusy i minusy. Przy czym bardziej popularne i ekonomiczne jest ładowanie latarek. Na przykład za pomocą USB jak w przypadku modelu REDLINE czy REDDY 1.2. Aczkolwiek jeśli jesteś zwolennikiem tradycyjnych, łatwo dostępnych baterii, również znajdziesz w naszej ofercie coś dla siebie.