Nowości w ofercie MACTRONIC! SPRAWDŹ

Darmowa dostawa już od 99,99 zł

Większość garaży jest zaprojektowana bez okien, co sprawia, że dobre oświetlenie warsztatowe stanowi ważny czynnik wpływający na komfort pracy. Odpowiednio dopasowane nie tylko ułatwi samą naprawę samochodu, ale pozwali na oszczędzenie czasu i pieniędzy. Niezależnie od tego czy jesteś pracownikiem profesjonalnego warsztatu, serwisu, salonu samochodowego czy lubisz majsterkować w prywatnym, przydomowym garażu. Przeglądając liczne oferty na rynku powinieneś na wstępie zastanowić się jakie masz potrzeby. Czy zależy Ci na ogólnym doświetleniu przestrzeni, a może na świetle punktowym ułatwiającym pracę pod maską czy wymianę koła na drodze. Zaprojektowana specjalnie z myślą o potrzebach miłośników motoryzacji seria lamp warsztatowych Mactronic, zapewni Ci widoczność nawet w mocno zaciemnionych i trudno dostępnych miejscach. 

Istnieje wiele opcji oświetlenia warsztatowego. Naszym celem jest dostarczanie najlepszych rozwiązań. Lampy Mactronic zostały wykonane zgodnie z najwyższymi standardami, tak aby zapewniały optymalną wydajność i bezpieczeństwo. Biorąc pod uwagę trudne warunki panujące przy pracy w warsztatach samochodowych wyposażyliśmy je w mocne obudowy, odporne na uderzenia i wstrząsy, ale również czynniki zewnętrzne. Woda, kurz czy substancje chemiczne nie są im straszne. Zarówno model SUNSCAN 5.2, jak i Beemer CLQ są odpowiednio zabezpieczone przed dostaniem się do środka brudu, smaru i wilgoci. Oprócz profesjonalnej budowy, istotną zaletą jest możliwość umieszczenia lamp warsztatowych  w dowolnym miejscu, za pomocą praktycznych haczyków, zaczepów, stojaków czy magnesów, jak w przypadku modelu DURA TOOL czy Beemer Base. Tak, by dobrze oświetlały miejsce pracy, a jednocześnie nie oślepiały pozostawiając wolne ręce. 

W celu zwiększenia zakresu działania, wiele latarek warsztatowych posiada dodatkowe funkcje. W tym przedłużaną, kątową, ruchomą czy wymienną głowicę, jak Mactronic Beemer 4, który świetnie sprawdzi się podczas prac inspekcyjnych czy naprawczych przy silniku. Gdzie trzeba latarkę wsunąć w szczeliny i zakamarki komory. Kolejnym udogodnieniem są dodatkowe źródła światła umieszczone w różnych miejscach. Z boku, w postaci panelu COB, tak by dawał rozproszoną wiązkę, na czubku głowicy do punktowego świecenia na dłuższym dystansie czy z tyłu lampy, służąc jako światło pozycyjne.

Jeśli chodzi o użyteczność i żywotność lamp warsztatowych, duże znaczenie ma odpowiednio dobrane źródło światła. Z klasycznymi żarówkami czy świetlówkami zdecydowanie wygrywają wydajne diody LED, mogące świecić wiele tysięcy godzin. Dają przy tym jasny strumień światła, który wara z z płynną regulacją pozwala idealnie dopasować oświetlenie do aktualnych potrzeb. Ponadto ważna jest nie tylko moc strumienia, ale również jego barwa. Odpowiednia, w miarę neutralna temperatura światła nie tylko pozwoli szybko dojrzeć wady lakiernicze czy rdzę na podwoziu, ale przede wszystkim nie męczy wzroku. Genialnym, bardzo uniwersalnym rozwiązaniem jest możliwość zmiany temperatury barwy strumienia od ciepłej po zimną, białą. Taką funkcję posiadają lampy warsztatowe z serii Mactronic SUNSCAN.  Zarówno profesjonalny naświetlacz SUNSCAN 5.4, jak i latarka inspekcyjna SUNSCAN 5.2 dają światło o jednolitej strukturze, a jego temperaturą barwową można sterować za pomocą wygodnego przełącznika. 

Szukając czegoś dla siebie możesz zdecydować się na latarki warsztatowe zasilane z gniazd sieciowych, bateryjnie lub akumulatorowo. Klasyczne rozwiązanie w postaci łatwo dostępnych baterii sprawdzi się podczas okazjonalnego, awaryjnego użytku. Jeśli chcemy jednak bardziej ekonomicznego, stabilnego źródła energii lepiej zainwestować w latarkę akumulatorową ze stacją ładującą (Beemer Base) czy możliwością podładowania przez kabel USB (DURA TOOL). 

Oświetlenie warsztatowe Mactronic sprawdzi się doskonale zarówno jako praktyczne wyposażenie profesjonalnego warsztatu samochodowego, jak i garażu zapalonego majsterkowicza.