Specjalistyczne oświetlenie w salonach detailingu

O ile perfekcyjny stan auta wystawionego w salonie nikogo nie dziwi, o tyle idealnie wyglądający pojazd w komisie skłania do pewnej refleksji. Rodzi się pytanie, kto tak skutecznie zadbał o samochód podczas standardowej eksploatacji?
Prawdopodobnie nikt. Dopiero profesjonalne firmy zajmujące się detailingiem, są w stanie dokonać cudów, zmieniając często wiekowe maszyny w lśniące i pachnące cuda, wzbudzające zrozumiałe pożądanie. Jednak, aby usunąć jakieś niedoskonałości, należy je najpierw dostrzec. Z tego powodu niezbędne jest specjalistyczne oświetlenie w salonach detailingu, o czym mowa będzie w poniższym artykule.

Detailing, oświetlenie

Czym w ogóle jest detailing? Najprościej byłoby powiedzieć, że jest to zabieg pielęgnacji i zabezpieczenia pojazdu. Jednak w tym wypadku mamy do czynienia ze skomplikowanym procesem, trwającym często kilka dni, a nawet tygodni. Jest to czas niezbędny, by poddać renowacji każdy, nawet najdrobniejszy element. Ogromną rolę odgrywają przy tym prawidłowo dobrane lampy warsztatowe. Jak inaczej rozpoznać prawidłową tonację lakieru? Zastosowanie naświetlacza z wysokim CRI, udostępniającym opcje światła ciepłego i zimnego, wydaje się jedynym skutecznym sposobem przywrócenia świetności pierwotnej palecie barw. Dzięki wygodnemu stojakowi naświetlacz można umieścić w dowolnym miejscu, kierując źródło światła na konkretne pole operacyjne.

Nie będzie z pewnością przesadą porównanie detailingu do pracy konserwatorów zabytków, także w odniesieniu do pojazdów nowych.

Transport aut w sposób naturalny musi skutkować choćby minimalnymi śladami powstałymi na skutek otarć, przypinania pasami stabilizującymi czy choćby uderzeń drobnymi kamykami wydostającymi się spod kół innych użytkowników dróg.

W takiej sytuacji niezbędną jest dokładna lustracja stanu pojazdu.

Profesjonalista sprawdzi każdy zakamarek, a pomoże mu w tym latarka długopisowa o wysokim CRI. Z uwagi na swoje niewielkie gabaryty urządzenie można wprowadzić niemal wszędzie, rozjaśniając nawet trudno dostępne miejsca. Latarki do detailingu posiadają specjalne zaczepy zabezpieczające przed zgubieniem lub upadkiem.
Z dziennikarskiego obowiązku wypada przypomnieć, czym są lampy CRI (colour rendering index)?

Są to urządzenia emitujące światło, którego wskaźnik wyrażony jest liczbą w przedziale 0 – 100. Im wyższy jest ów wskaźnik, tym lepiej oddawane są barwy przedmiotu poddawanego renowacji. Najkrócej mówiąc lampy i oświetlenie warsztatowe spełniające wszystkie wymogi przydatności dla zakładów tej branży, powinny wykazywać jak najwyższy współczynnik oddawania barw.

Lampy dla lakierników

Oczywiście detailing dotyczy wszystkich aspektów podnoszących estetykę pojazdów nowych i używanych, jednak najwięcej precyzji wymagają prace lakiernicze. Nie tylko w zakresie całych powłok. Często profesjonalista musi znaleźć drobne wyszczerbienia w najbardziej zaskakujących miejscach. Do tego celu niezbędne będą latarki warsztatowe, także wykazujące się odpowiednim nasyceniem. Mowa tutaj o latarce warsztatowej inspekcyjnej, wyposażonej w wygodną podstawę, będącą także modułem poboru energii elektrycznej.

W przypadku konieczności zwolnienia dłoni można posłużyć się latarką czołową z ciepłym światłem CRI. Doprawdy trudno sobie wyobrazić prace konserwacyjne wewnątrz auta, przy jednoczesnym trzymaniu sprzętu oświetleniowego w ręku. Poza tym wiele czynności wykonywanych jest w pozycji leżącej, niezmiernie niewygodnej i męczącej. W interesie usługodawcy jest zmniejszenie liczby akcesoriów wykorzystywanych do pracy, co niezbędnego minimum.

Jedno, co w tej branży nie budzi wątpliwości, to fakt, że prawidłowe oświetlenie miejsca pracy ma ogromny wpływ na jakość wykonywanych usług. W równym stopniu odnosi się to do robót detailingowych wykonywanych hobbistycznie, we własnym zakresie.

Pytania wymagające profesjonalnej konsultacji, nie powinny pozostać bez odpowiedzi. Osoby zainteresowane nabyciem akcesoriów oświetleniowych dla warsztatów detailingowych, oraz sklepów specjalistycznych mogą skorzystać z formularza kontaktowegoza którego pośrednictwem uzyskają Państwo możliwość bezpłatnego doradztwa technicznego związanego z poszukiwanymi przez Państwo produktami.