Survivalowy Must Have – latarki do survivalu

Coraz więcej miłośników outdoorowych aktywności wybiera survival. Przebywanie na łonie natury jest niewątpliwie przyjemnością, zarówno za dnia, jak i w nocy. Każdy survivalowiec musi jednak mieć do dyspozycji gadżety, które ułatwią mu przetrwanie w leśnej głuszy, a więc przede wszystkim dobrej jakości latarki do survivalu. W dzisiejszym poradniku dowiesz się jakie rodzaje masz do wyboru i które mogą Ci się przydać.

Survival dla mniej zaprawionych w bojach 

Ostatnio bardzo popularną formą survivalu stał się bushcraft, który jest swoistym powrotem do korzeni. Tu obcuje się z naturą bez towarzyszących zdobyczy nowej cywilizacji, zatem wykluczone są wszelkie nowinki technologiczne, zarówno powerbanki, jak i latarki do survivalu, wszak wymagają stosowania baterii lub akumulatora. W bushcrafcie wykorzystuje się tradycyjne metody rozpalania ognia przy użyciu krzesiwa, a Google nie podpowie nam współrzędnych geograficznych. Jednak mniej zaprawieni w bojach mogą zdecydować się na bardziej cywilizowaną formę survivalu, wszak już samo przebywanie z dala od zgiełku miasta dla niektórych jest dużym wyzwaniem. Zatem dla nich przedstawiamy latarki, które będą absolutnym must have. 

Rodzaje latarek do survivalu 

Wśród propozycji sklepu dla miłośników outdoorowych aktywności znajdziemy wielofunkcyjną latarkę czołową Cyclope II. Można zdecydować się na model o mocy światła 600 lumenów. Taka latarka zapewnia bardzo jaskrawe widzenie nawet do 90 metrów. To pozwala ocenić co dzieje się w okolicy, a także ułatwia poruszanie się w ciemności czy wykonywanie w nocy prostych napraw. Oczywiście mocowanie na pasek umożliwia stabilne noszenie takiej latarki na głowie. Dzięki temu ma się najlepsze pole widzenia.

Jeśli podczas survivalu masz zamiar wypatrywać zwierząt, to przyda Ci się także latarka taktyczna. Myśliwi mogą ją zamocować na broni, jednak jeśli jesteś zwolennikiem survivalu no kill, to także Ci się przyda. Oczywiście w takiej sytuacji trzeba zabrać ze sobą prowiant, albo jeść to, co znajdzie się w lesie, zatem zupę z pokrzyw, szczawiu czy też gotowane grzyby. Oczywiście w przypadku tych ostatnich trzeba się na nich znać. Latarka pomoże w ich poszukiwaniu o świcie, a także w wypatrywaniu, co dzieje się w lesie po zmroku. Model taktyczny może mieć nawet 200 metrów zasięgu strumienia światła. Dobrze sprawdzi się latarka o mocy 1000 lumenów. Taki rodzaj, podobnie jak wielofunkcyjna czołowa, wymaga ładowania wbudowanego akumulatora. Zatem nie możesz zapomnieć o zabraniu ze sobą naładowanego powerbanka, wszak w lesie gniazdka elektrycznego nie uświadczysz. Taka latarka ma w zestawie także kabel USB, zatem ewentualnie możesz ją naładować także przy użyciu innego urządzenia wyposażonego w baterię litowo-jonową, np. smartfona. W przypadku taktycznych, ale również czołowych znajdziesz modele z uniwersalnym zasilaniem, zatem możesz korzystać z tradycyjnych baterii i zabrać ich zapas albo ładowarki. Musisz przy tym zawsze zweryfikować czy dany model rzeczywiście jest przygotowany na dwa rodzaje zasilania. W przypadku niektórych czynności sprawdzi się też latarka ręczna. Rekomendujemy model o mocy świecenia 135 lumenów, co daje zasięg do 100 metrów. Zaletą takiej latarki jest jej niska waga, kompaktowy rozmiar a ponadto zasilanie klasyczną baterią AA.